MTD Kilerem 5/8” 5L Optibelt GP - LG2001594 - Kilerem 5/8\
Billedet kan variere fra model til model
Kilerem 5/8\ - MTD - Kilerem 5/8" 5L Optibelt GP - LG2001594
Ikke på lager
Send mail når varen kommer på lager igen
  • 1 stk.608,00DKK
Producent: MTD
Varenummer
LG2001594
EAN4044978553287
Enhed
Styk
Beskrivelse• Optibelt Green Garden Kevlar Cord remme 5/8"
• Til industri
• Til gartnerimaskiner
Fordele• Modstandsdygtig over for kraftige shock belastninger
• Høj modstandsdygtighed over for olie, varme, brud og revner
• Høj elasticitet
• Lille slip ved tilslutning
• Lang levetid
• Ekstremt konstant og pålidelig transmission
Produktoplysninger• Original kvalitet
• Strammerullen kan berøre begge sider af remmen
• Fremstillet i overensstemmelse med ISO9002 og QS-9000-retningslinjerne
• Kileremmene måles udvendigt
Profil
5L
Bredde
15,9 mm
Udvendig længde
2337 mm
Højde
9 mm
Spændings cord materiale
Aramid
Serie
GREEN GARDEN
Total længde
92 Inch
Effektiv længde
2337 mm
Bredde
5/8 Inch
Udvendig længde
92 Inch
Materiale
Kloropren gummi [CR]
Min. arbejdstemperatur
-40 °C
Max. arbejdstemperatur
70 °C